SEO

SEO Danışmanı

SEO danışmanı , web sitelerinin belli bir anahtar kelime üzerinden arama motoru sonucu sayfasında (SERP’lerde) üst sıralara taşımasını sağlayan çalışmaları yapan kişidir.

Bu noktada SEO danışmanın yegane amacı, sitenin ihtiyacına uygun doğrultuda SEO çalışmaları yaparak sitenin ziyaretçi sayısını arttırmaktır.

Böylece sitenin pazarladığı ürün ya da hizmetlerin müşteri anlamında geri dönüşümü dolayısıyla da maddi kazanım oranı artacaktır. 

Sitemiz ve tarafımdan alacağınız İç SEO hizmetleri üzerinden, dijital anlamda sektörünüz içinde yetkinlik kazanabilir ve marka farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Nişinize entegre olarak potansiyel müşteri skalanızı sağlayacağım hizmetlerle genişletebilirsiniz. Uygun fiyatlı ucuz SEO danışmanlığı için benimle iletişime geçebilir, sitenize dair hedeflerinizi doğrudan aktabilirsiniz.

Sitenizin ihtiyaç duyduğu anlarda gelişmesine olanak sağlayacak teknik çalışmaları ve çalışmaların neticesini raporlayarak somut bir şekilde tarafınıza iletmekteyim.

SEO Nedir? (Ekşi Sözlük) —> https://eksisozluk.com/seo–402430

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

SEO danışmanlığı nasıl yapılır, SEO alanında hizmet almak isteyen kişilerin araştırdığı bir konudur. Bu anlamda SEO hizmetinden verim almak ve kademeli bir şekilde yükselmeyi hedefleyen kişiler, ideal SEO danışmanlık hizmetinin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenmeyi tercih etmektedir. 

Freelance SEO danışmanı olarak hizmet almak istediğiniz takdirde koordineli olarak gerçekleştireceğim çalışma sistemi şu şekilde ilerlemektedir:

 • Sitenin ne durumda öğrenmek açısından, ön çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu noktada güçlü ve zayıf taraflarının tespiti yapılmaktadır. Elde edilen veriler üzerinden sitenin ihtiyaç duyduğu SEO çalışmaları belirlenmektedir. 
 • Benzer nişe sahip sitelerin yaptığı çalışmalar takip edilmektedir ve rakip sitelerin çalışmaları araştırılmaktadır.
 • Arama hacmi baz alınarak, anahtar kelime çalışmaları düzenlenir. Sitenin mensup olduğu sektör üzerinden arama sonuçlarında en uygun kelimeler SEO çalışmalarına dahil edilmektedir. 
 • SEO danışmanı kriterleri doğrultusunda, sitenin teknik anlamda ihtiyaç duyduğu alanlar üzerinden SEO çalışamaları yürütülmektedir.
 • Yapılan çalışmaların sonuçları müşteriye düzenli bir şekilde raporlanmaktadır. 

SEO Danışmanı Hizmetlerinin Avantajları 

Dijital pazarlamanın tüm sektörler adına önemli bir hale geldiği bugünlerde, Google üzerinden yapılan aramalar referans alınmaktadır. Bu durumda hedeflerini yüksek tutanların SEO danışmanlığı hizmetini alması bir tercihten ziyade zorunluluk durumunu almıştır. Çağa ayak uydurabilen yeni güncellemelere hakim profesyonel bir SEO danışmanından aldığınız hizmetler dahilinde pek çok kazanım elde edebilirsiniz: 

 • Marka farkındalığınızı arttırarak kurumsallaşma hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 
 • Potansiyel müşteri kitlenizi keşfederek pazarladığınız ürün ya da hizmet üzerinden maddi kaznaımlar sağlayabilirsiniz. 
 • Sitenizin organik ziyaretçi trafiğini arttırarak reklam için ayıracağınız masraf kaleminden bir nebze tasarruf sağlayabilirsiniz. 
 • Müşteri kitlenizi arttırarak adınızı daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz. 

SEO danışmanlığı hizmetinin size sağlayacağı faydalardan bunlarla sınırlı değildir. Sitenizin gösterdiği gelişim ile birlikte tahmin edeceğinizden çok daha fazlasını elde etmeniz hayal freelance SEO danışmanı ile hayal değil. 

 

SEO Danışmanı Nasıl Olunur?

Bir iş alanında uzmanlık kazanmanın en temel yolu hiç kuşkusuz ki ilgili eğitimleri alarak gereken yetkinlikleri açığa çıkarmaktır. Bu noktada profesyonel bir SEO danışmanının sahip olduğu nitelikleri doğru SEO eğitimleri ile desteklerek ön plana çıkmarnız mümkün. 

SEO alanında kademe kademe yükselmek için güncel bilgilerin öğreti edinildiği bir eğitim programından yararlanmak perspektifinizi büyük oranda genişletecektir. SEO alanında kariyer hedeflemesi yapıyorsanız ihtiyacınızın olan tek şey profesyonel bir rehberdir. Bu alanda gelecek hedefleri olanlara online platformlar üzerinden SEO eğitimleri vermekteyim. Google arama botlarının algoritmalarını analiz ederek yürüttüğüm SEO eğitimlerinde danışanlarımın yüksek oranda verim almasını sağlamaktayım. 

SEO Eğitimi İçeriği Nelerden Oluşmaktadır?

Kariyerinizi SEO üzerinden şekillendirmek istiyorsanız aşağıdaki eğitim içeriklerinin yer aldığı bir program işinize fazlası ile yarayacaktır:

 • SEO Çalışmaları İçin Temel Kavramlar 
 • Site İçi ve Site Dışı Optimizasyon Çalışmaları
 • Teknik SEO Çalışmaları 
 • Anahat Kelime Analizi 
 • Rakip Araştırması 
 • Google Search Console ve Google Analytics Eğitimleri (Veri yorumlama, raporlama gibi teknik konular üzerinden SEO analizleri)

SEO Danışmanlığı Fiyatları 

SEO danışmanlık hizmeti tek sefere mahsus olarak alınan bir hizmet değildir. Hedeflediğiniz noktaya gelebilmeniz adına, SEO çalışmalarının periyodik olarak düzenli bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. SEO danışmanlığı fiyatları konusunda doğrudan bir ücretlendirme söz konusu değildir. Çünkü ücretlendirme kıstasında pek çok değişken vardır. İlgili sitenin ihtiyacı olan SEO çalışmaları ve çalışma süresi gibi faktörleri fiyatı doğrudan etkilemektedir. 

Sitenizin hangi alanlarda eksiği olduğunu öğrenmek için, sitemde yer alan iletişim bilgileri üzerinden tarafıma ulaşabilirsiniz. Sitenize yapacağımız ön çalışmalar neticesinde, SEO fiyatları için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

54 Yorum

 1. Seo ve seo danışmanlığı konusunda faydalı ve kaynak tadında bir içerik olmuş teşekkür ederiz.

 2. Seo konusundaki paylaşımların için teşekkür ederim. Seo konusundaki sizinle bilgi alışverişinde olmak ve sizden destek almak isterim.

 3. Seo Danışmanı olarak çok başarılı olduğuna ve zamanla daha iyi olacağına inanıyorum .

 4. Danışmanlık yapabilen sayılı insanlardan olmalısınız. Bu değerli bilgiler için teşekkür ederiz. 🙂

 5. Elinize sağlık. Gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş. Devamını bekliyorum.

Göz Atın
Kapalı
En yukarı çık